У Рівному відкрили перший в Україні комплекс з переробки радіоактивних відходів (фото)

26 грудня 2017

Як зазначив заступник головного інженера РАЕС із загальностанційних об’єктів Федір Кислицин, зараз розпочалися так звані «холодні» випробування – на імітаторах РАВ. 

«Це перший етап, який триватиме 2,5 місяці, – пояснює фахівець. – З 1 березня 2018 року будуть вже проводитися комплексні («гарячі») випробування з реальними радіоактивними відходами».

Успішне завершення випробувань стане початком промислової експлуатації комплексу з переробки радіоактивних відходів. 

Комплекс складається з низки установок, які дозволять переробляти відходи, що утворюються у процесі експлуатації енергоблоків та ті, що знаходяться у сховищах. Кінцевий продукт буде готовий до довготривалого зберігання і захоронення на спецпідприємствах з поводження з РАВ.

 

Наразі на усіх змонтованих установках проведені функціональні випробування. На комплексі з переробки РАВ завершені роботи з випробування допоміжних систем: спецканалізації, вентиляції, пожежогасіння, зв'язку та відеонагляду. Щодо будівельної частини – наразі закрито тепловий контур будівлі, проведено організаційні заходи зі створення зони суворого дозиметричного контролю.

Реалізація проекту сприятиме збереженню навколишнього середовища та підвищенню екологічності атомної електростанції.

«Завдяки злагодженості та згуртованості колективу рівненських атомників успішно реалізовано важливий, актуальний та сучасний проект, – зазначив перший віце-президент НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков, який взяв участь в урочистому відкритті об’єкту. – Рівненська АЕС стала флагманом НАЕК «Енергоатом», запустивши комплекс, без якого немає майбутнього у жодної з українських АЕС».  

Згідно з рекомендаціями МАГАТЕ і Європейської комісії, а також з урахуванням міжнародного досвіду технологічна лінія комплексу з переробки РАВ включає сім установок. Чотири установки: вилучення (ONET, Франція); сортування і фрагментації ТРВ (Nukem, Німеччина); суперпресування Megane 15 (Nukem, Німеччина) та вимірювання активності HS 541 (Envinet, Чехія) поставлені в рамках проекту TACIS, а решта три: цементування (Енвітек, Україна), очистки оливи та дезактивації металу (консорціум Спеценергетікос, Литва – Україна) – за кошти НАЕК «Енергоатом». 

За словами директора з інвестицій та перспективного розвитку НАЕК «Енергоатом» Тетяни Амосової, наразі розглядається питання будівництва енергоблоку № 5 Рівненської АЕС.

Назад